Credit Suisse: Jsme stále býci

| redakce

Analytici ze švýcarské Credit Suisse se stále zarytě drží svého optimistického výhledu na kapitálové trhy a světovou ekonomiku pro letošní rok. Dokresluje to jejich poslední analýza, ve které předpovídají, že světová ekonomika letos završí růst ve "velkém stylu" a akciové trhy se ještě citelně posunou vzhůru.

Makroekonomický výhled je podle Credit Suisse stále velmi příznivý s očekávaným růstem světové ekonomiky v letošním roce o 4,5 procenta. V býčím táboře drží analytiky těchto pět hlavních důvodů:

  1. Bilance společností jsou ve velmi dobré kondici. Mají silné peněžní toky a poslední indexy důvěry mezi top manažery ukazují stále velkou míru optimismu ohledně budoucího vývoje.

  2. Americký trh práce se stabilizuje a vypadá to, že americké firmy nakonec propustily více lidí, než skutečně musely.

  3. Trh nemovitostí ve Spojených státech také vykazuje stabilizaci, když například dostupnost realit, která se měří v poměru jejich cen a mezd, je na nejnižší úrovni za třicet let.

  4. Čínskou ekonomiku čeká s 80procentní pravděpodobností "měkké přistání" a investoři zbytečně přeceňují dopady poklesu tamního nemovitostního trhu. Čína navíc má extrémní devizové rezervy a stále velký přebytek levné pracovní síly.

  5. Investoři by se měli přestát bát deflace, protože aby k ní skutečně došlo, musí nejdříve dojít k strmému pádu mezd, což se zatím neděje. Kromě toho deflace nehrozí rozvíjejícím se trhům, které dnes představují padesát procent výkonu světové ekonomiky.

    • 1
    • 2
reklama
reklama