Hugh Hendry: Tajné obchody portfoliomanažera hedgeového fondu

| redakce

Dny eura jsou sečteny, přehřátý čínský ekonomický růst brzy skončí krizí, a kdyby se dal shortovat americký prezident Obama, tak bych do toho určitě šel, říká velmi svérázný kontrarián, rodilý Skot a úspěšný portfoliomanažer hedgeového fondu Eclectita Hugh Hendry.

Hugh Hendry

Hendryho hedgeový fond se řadí mezi tzv. makrofondy, které mají blízko například k fondu George Sorose Quantum. Stejně jako Soros sází na makroekonomické události a nefandí rychloobrátkovému počítačovému obchodování, které převažuje u podobných fondů na Wall Street.

"Hugh patří do staré školy hedgových manažerů ze 70. a 80. let," připomíná Steven Drobny, zakladatel poradenské společnosti Drobny Global Advisors.

Hendry narozdíl od většiny portfoliomanažerů hedgeových fondů rád prezentuje své neotřelé názory. Má proto řadu fanoušků i odpůrců.

Nedávno se "mediálně proslavil" v britské televizi svými výpady proti držiteli Nobelovy ceny J. Stiglitzovi. V diskusi na téma budoucnosti eura Hendry na Stiglitze například zahoukal: "Haló, můžu vám něco říct o reálném světě?!" Video, kde se Hendry také naváží do respektovaného ekonomického komentátora J. Sachse, je dnes populární na YouTube.

Hendry je v debatách schopen bez ztráty kytičky čelit obhájcům současného ekonomického zřízení. Je považován za přehnaně pesimistického člověka. Největší starosti mu dělá Čína. Podobně jako jeho kolega a velký hedgeový hráč James Chanos si myslí, že čínské dny extrémního růstu brzy skončí.

Chanosova spekulace století: Sázka na pád čínské ekonomiky

  • 1
  • 2
reklama
reklama