Investice: Co kupují býčí miliardáři

| Jana Horáčková

Warren Buffett, Ken Fisher, Leon Cooperman a John Paulson. To jsou jména známých investorů, kteří nyní věří v růst trhu. Kromě tradičních titulů, jako je Microsoft, se mezi jejich sázkami objevují také moderní inovace v oblasti energií a recyklace odpadu. Budoucnost trhu není jasná, sázky velkých investorů však mohou leccos naznačit.

Warren Buffett

Warren Buffett

Warren Buffett loni mimo jiné koupil za 30 miliard dolarů železniční společnost Burlington Northern. Tento obchod nazval sázkou na americkou ekonomiku. Zatím mu jeho sázka vychází, železniční doprava vzrostla od minulého roku o 20 procent.

Buffett i Gates milují odpadky. Doslova!

Buffett dále nakoupil 2,5 milionu akcií společnosti Republic Services zaměřující se na sběr a recyklaci odpadu. Tato aktivita zřejmě vychází z toho, že množství odpadu přímo souvisí s výkonem ekonomiky – když lidé více vydělávají, a tedy spotřebovávají, objem odpadu roste.

Ken Fisher

Ken Fisher

Dalším optimistou je Ken Fisher, který šéfuje své firmě Fisher Investments. Zároveň je synem významného investora a autora knih o investování Phila Fishera, jenž výrazně ovlivnil mladého Warrena Buffetta (společně s Benem Grahamem).

"Většina lidí podle mě trochu uvízla v současné situaci, která mi připadá pesimistická a skeptická. Snažím se všechny upozorňovat na to, že v uplynulém století nelze najít tak výrazný globální 12měsíční růst, jaký jsme mohli sledovat loni a letos," řekl nedávno Fischer.

Fisher je stále optimistický ohledně netradičních způsobů těžby zemního plynu a uhlí. Věří především společnostem Carbo Ceramics, Halliburton a Baker Hughes.

  • 1
  • 2
reklama
reklama