Akcie: 4 velké firmy za babku

| redakce

Současné poklesy trhu vytvářejí zajímavé příležitosti. Kromě sázek na pokles a snahu trefit se do růstové vlny na volatilním moři jsou ve hře také velké firmy pro dlouhodobé investory. Pokles trhu udělal z velkých štik poměrně levné zboží. Čtyři uvedené společnosti se v současnosti obchodují na méně než 10násobku očekávaných zisků.

Intel

Intel Corporation

Propad trhu udělal z akcií výrobce čipů poměrně výnosnou záležitost (pokud jste je nedrželi už dříve). Obchodují se za méně než 10násobek zisků v příštím roce a dividendový výnos překročil 3,3 procenta.

Firma má přitom vynikající rozvahu, podobně jako řada dalších technologických velikánů. Disponuje více než 16 miliardami dolarů v hotovosti a dluží pouze okolo 2,5 miliardy. Nákupní hit z něj dělá i předpokládaný růst zisků o 11,5 procenta.

Corning

Corning

Možná nejlevnější akcie ve výběru. Obchoduje se na 8násobku předpokládaných zisků firmy v příštím roce. Během pěti let má navíc zisk firmy růst 11,6procentním tempem.

Výrobce skleněných a keramických zařízení a komponentů má pevnou finanční rozvahu – drží zhruba 4 miliardy dolarů v hotovosti a dluží zhruba jen poloviční obnos. Akcie se obchodují na pouhém 1,5násobku účetní hodnoty firmy.

  • 1
  • 2
reklama
reklama