Výsledková sezóna: Medvědi mohou zaplakat

| Tomáš Poděbrad

V poslední době se zdá, že neexistuje nic, co by investory rozveselilo. Dokonce ani uvolnění čínské měny nezměnilo náladu investorů na dlouho. Analytici a investoři proto doufají, že trhy pomůže nastartovat výsledková sezóna za druhé čtvrtletí.

Americké akcie

Americké indexy během druhého kvartálu odepsaly mezi 10,5 (Nasdaq) a 12,5 procenty.

Index S&p 500 je obchodován na méně než 13násobku očekávaného zisku pro nadcházejících 12 měsíců, což je nejnižší hodnota v letošním roce.

Evropa brzdí růst

Na vývoji se podepsala jak slabá ekonomika Evropy, tak špatná makrodata ze Spojených států, v čele s nezaměstnaností, která analytiky hodně zklamala. Otázka pro investory je, zda je akciový trh vůči těmto rizikům správně oceněn.

"Řekl bych, že se nacházíme v mírně pozitivním prostředí," tvrdí stratég Steve Wood z Russell Investments, který je přesvědčen, že na trhu prostor k růstu určitě je. Podle něj bude vše záležet na již zmiňovaných hospodářských výsledcích. Počet společností, které uvedly, že jejich výsledky budou horší, než se očekávalo, je jen nepatrně vyšší, než společností, které na tom mají být lépe, než očekávají analytici.

Současný průměr změny odhadů z negativních na pozitivní je 1,2. Zatímco dlouhodobý průměr je 2,1. Podle Thomson Reuters je pravidlem, že dvojnásobný počet společností dodává před výsledkem hospodaření spíš špatné zprávy než dobré. To by se teď mohlo změnit.

  • 1
  • 2
reklama
reklama