Akcie, jejichž kurz se může brzy zdvojnásobit

| Tomáš Poděbrad

5 dolarů za akcii se může zdát málo. V nedávné době, kdy trhy prudce padaly, nebyly tyto ceny výjimkou. V současnosti je tomu jinak. Levné akcie stále existují, ale jejich další vývoj není pro investory tak jednoznačný.

Touha po dvojnásobném zisku je u investorů velice silná. Pokud se nám podaří najít levnou akcii, je dost možné, že právě díky ní rychle vyděláme. Jak však vybrat tu pravou?

Najít akcie, které stojí pod 5 dolarů za kus, a přitom mají růstový potenciál, není vůbec snadné. Analýz je pramálo, ale i tak lze některé zajímavé tituly vybrat.

Orexigen Therapeutics

1. Orexigen Therapeutics

Akcie šplhají vzhůru po úspěšném soudním procesu, kde se vyvrátila žaloba uživatelů léku Contrave. Podle uživatelů těchto prášků se jednalo o placebo, ale testy prokázaly, že lék při správném užívání skutečně snižuje hmotnost o 5 až 10 procent.

Cena akcie: 5,2 USD

Cílová cena: 12,75 USD

Vývoj v roce 2010: -30,1 %

Doporučení: Dvě třetiny analytiků předpovídají akciím růst, a proto doporučují Orexigen k nákupu.

MediciNova

2. MediciNova

Akcie společnosti byly na vrcholu ke konci roku 2009. Poté přišla 15milionová půjčka od Oxford Finance na dofinancování vývoje léku proti astmatu. Firma se dostala v prvním čtvrtletí do ztráty, což se projevilo i na akciích, které začaly klesat. Od začátku července opět rostou a měly by udržet tento trend i do budoucna.

Cena jedné akcie: 4,84 USD

Cílová cena: 13 USD

Vývoj v roce 2010: -31,3 %

Doporučení: Všichni dotázaní analytici doporučují akcie k nákupu. Ty by měly během dalších let přidat až 183 procent.

  • 1
  • 2
reklama
reklama