Akcie: Investorské hity z indexu Dow

| Jaroslav Bukovský

Index Dow Jones zahrnuje 30 velkých firem. Z těchto tzv. blue chips nejspíše nevybírají investoři, kteří milují adrenalin, protože by jen těžko mohli čekat enormní zhodnocení od firem, jako jsou IBM, Cisco nebo Exxon Mobil. Ovšem stejně jako se někdy utne mistr tesař, tak i na trhu někdy velká jména padají jako zralé hrušky. Uvedených deset firem z indexu Dow Jones kleslo na hodnoty, kdy se do nich zkrátka investoři musejí zamilovat.

3M

10. 3M

Firma se obchoduje na ceně podobné vnitřní hodnotě. Dividendový výnos 2,4 % nepředstavuje zrovna investorské terno, ale pořád je to lepší než kupovat americký dluh.

Společnost si získala oblibu zejména svou tři dekády trvající vysokou návratnosti pro investory. Extrémního dna dosáhly akcie v březnu 2009, kdy padly na 41 USD. Dnešní hodnoty jsou proto stále atraktivní pro nákup.

Hewlett-Packard

9. Hewlett-Packard

Dlouholetý výrobce a prodejce počítačů a tiskáren nedávno vstoupil na trh mobilních telefonů akvizicí firmy Palm. V současné době je však budoucnost společnosti v tomto sektoru nejistá a investoři čekají, co přinese budoucnost.

Nedávno se dostala na povrch informace o sexuálním obtěžování ze strany CEO Marka Hurda, což poslalo akcie HP skokově dolů. A tato situace by měla být pro pozorné investory nákupním signálem.

IBM

8. IBM

Firma byla dlouho považována za jeden z nejdefenzivnějších titulů, ale od roku 2006 předvádí působivé meziroční nárůsty cashflow.

Pokud by se výrobci počítačů podařilo udržet rostoucí trend cashflow, mohlo by se skutečně jednat o titul s vysokým růstovým potenciálem.

  • 1
  • 2
reklama
reklama