Dáte na fundament? Tak se zbavte těchto 7 akcií!

| Andrej Rády

Hlavní americký akciový index S&P 500 je letos 3,5 procenta v mínusu. I přes pokles z posledních dvou dnů je však stále výše než na začátku výsledkové sezóny. Dobrá kondice firem pomohla trhu nahoru. Jsou ovšem i společnosti, které svými výsledky zklamaly, případně daly velice varující výhledy na další období. Uvedených 7 akcií kategorie "blue chips" je lepší urychleně prodat.

Bank of America

Bank of America

Sektor: diverzifikované finanční služby

Bank of America je velice známou finanční společností, a to nejen mezi investory. Ačkoli se akcie nedařilo během letošního roku vyloženě špatně, prudké poklesy v posledních týdnech jsou velice varující.

Optimismus bohužel nevyvolaly ani výsledky zveřejněné v červenci – nižší zisk i tržby naopak podtrhly rozsudek: Prodat!

BP

BP

Sektor: ropa a plyn

Těžařskou společnost BP není potřeba představovat. O ropné katastrofě v Mexickém zálivu, která začala zkázou plošiny Deepwater Horizont, bylo napsáno dost. Akcie firmy během roku klesaly dokonce o více než 60 procent.

Na rekordně nízkých cenách se logicky našlo dost kupců. Někteří analytici dokonce věří v "nesmrtelnost" firmy, vždyť zničený vrt se podle aktuálních informací podařilo dostat pod kontrolu. Očekávaná série žalob jsou však velkým strašákem, nemluvě o vlně chystaných opatření na omezení těžby z mořského dna.

Goldman Sachs

Goldman Sachs

Sektor: kapitálové trhy

Goldman Sachs může být pro řadu lidí překvapením na prodejním seznamu. Tato investiční banka se stala symbolem všeho špatného, co "nevinné trhy" navedlo do hlubin finanční krize.

Banka ukázala, že prohraný soud může být vítězstvím. Pokuty v řádech stovek milionů dolarů nejsou pro podobný kolos žádnou velkou překážkou. Jenomže akcie od začátku roku přesto ztrácí, čemuž jistě nepomohl čistý zisk o 60 procent nižší, než čekali analytici.

  • 1
  • 2
reklama
reklama