Penny Stocks: Levné malé firmy, jejichž akcie mohou zajímavě růst

| Jana Horáčková

Ceny akcií malých firem (tzv. small caps) zpravidla více kolísají. Některé jsou neuvěřitelně levné. Tzv. penny stocks jsou akcie v nominální hodnotě do pěti dolarů. A právě mezi těmito burzovními trpaslíky lze najít firmy, kterým se přes složité ekonomické prostředí výjimečně daří. Pro rizikovější investory jistě zajímavá příležitost.

Comstock Homebuilding

Comstock Homebuilding

Sektor: zboží dlouhodobé spotřeby

Tržní kapitalizace: 29,8 milionu USD (všechny údaje k 20. 8. 2010)

Comstock Homebuilding staví domy na bydlení i stavby pro jiné využití. Od začátku srpna 2009 vzrostly akcie této firmy o zhruba 650 procent (i malý pohyb ceny znamená velké procentní pohyby). Například během jednoho dubnového týdne dokázaly akcie přidat 117 procent.

Poslední čtvrtletí byla navíc pro firmu zisková, takže při případném poklesu může být velice zajímavé tento titul nakoupit.

Axcelis Technologies

Axcelis Technologies

Sektor: polovodiče a polovodičová zařízení

Tržní kapitalizace: 156,2 milionu USD

Axcelis Technologies se specializuje na design, výrobu polovodičových zařízení a související služby. Mezi její klienty patří například IBM, Texas Instruments nebo Samsung. Dokud se tedy těmto gigantům bude dařit, tržby Axcelisu jsou solidní zárukou dalšího růstu.

Joe's Jeans

Joe's Jeans

Sektor: oděvy a luxusní zboží

Tržní kapitalizace: 122,16 milionu USD

Joe's Jeans šije značkové oblečení, které distribuuje do více než 1 200 maloobchodů nejen v USA. Přitom se těší konkurenční výhodě spojené se zpracováním samotného materiálu na výrobu džín ("džínoviny"). Společnost oznámila 51procentní růst tržeb za poslední čtvrtletí.

Za rok přidaly akcie zhruba 200 procent, přesto jsou stále velice atraktivní k nákupu.

reklama
reklama