Investice roku: Biotechnologické společnosti

| Tomáš Poděbrad

Nejste fanoušky biotechnologií? Možná je nejvyšší čas se jimi stát. Akicie společností z tohoto sektoru se podle mnoha odborníků stanou v příštích měsících trhákem. Firmy těží hlavně z rychlého vývoje technologií, který jim dává výhodu v přípravě nových léků, vakcín a podobných látek. Prostor pro růst je otevřený, takže by ho investoři neměli zaspat.

biotechnologie 2

Cleveland BioLabs

Růst akcií v roce 2010: 55,59 %

Akcie společnosti rostou už několik měsíců. K maximům pomohla vláda. Ta uzavřela s Cleveland BioLabs 45milionový obchod. Akcie se tak vyhouply téměř k 6 dolarům. "Několik léků, které čeká uvedení na trh, a řada možných zakázek dává našim akciím velký prostor pro růst," dodal prezident společnosti Michael Fonstein.

Chelsea Therapeutics

Růst akcií v roce 2010: 103,33 %

Akcie společnosti se před dvěma týdny, po zmínce v televizní stanici CNBC, vyhouply na intradenní maxima 5,75 dolaru. Analytici jsou tomuto titulu nakloněni a dávají mu pro delší období velmi slušnou naději na posílení hodnoty akcií. Strop by měl činit 12 dolarů za kus.

Delcath Systems

Růst akcií v roce 2010: 48,92 %

Společnost, která válcuje americkou burzu už od srpna. Za necelé dva měsíce se akciím Delcath Systems podařilo vyrůst o 25 procent. Společnost má před sebou několik lukrativních zakázek a podle zpráv by měla do konce roku přidat dalších 25 procent.

  • 1
  • 2
reklama
reklama