Ekonomické oživení bude pokračovat, akcie však čeká korekce

| Tomáš Poděbrad

Evropské problémy přetrvávají, Spojené státy mají svých problémů dost. I tak se ekonomika zotavuje. V roce 2011 by v tom měla pokračovat, pomaleji a možná ne tak hladce jako doposud. Akcie čeká podobný osud, býčí nálada by ovšem neměla vydržet celý rok. Korekce na trzích je téměř jistá.

Americké akcie

Hladkému ekonomickému zotavování se postaví do cesty několik faktorů. Bude to především měnová nerovnováha, zvyšující se úrokové sazby a limitované prostředky pro snižování schodků rozpočtů.

Už půl roku trvající růst na akciových trzích však přilil mezi investory notnou dávku optimismu. Cílová cena indexu S&P 500 roste, analytici dali řadu býčích výhledů. Možná až přehnaných, ukáže čas.

Jako by lidé zapomínali na to, čím si světové ekonomiky v minulých letech prošly. Jako by vůbec nemysleli na přetrvávající problémy, ať už ve Spojených státech, nebo v Evropě.

Býčí nálada roste a ceny akcií tuto náladu následují. Řada spekulací však proráží na trhy a odborníci upozorňují, že nás nečeká jen růžová budoucnost.

Varovné znamení: Všichni jsou býci, všichni jsou optimisti

  • 1
  • 2
reklama
reklama