Goldman Sachs: Tahle desítka akcií letos poroste!

| Tomáš Poděbrad

Neprodělat na akciích může být v příštích letech celkem umění. Pro těžké začátky vám proto přinášíme pár užitečných tipů od analytiků Goldman Sachs. Pro ně je totiž vyběr růstových akcií zřejmě hračka.

Digital Realty Trust

1. Digital Realty Trust

O příznivý výhled na vývoj akcií se postarala neustále rostoucí poptávka. Mezi akciemi realitních společností by se mělo jednat o jasnou jedničku.

Výsledková sezóna za čtvrtý kvartál by měla mile překvapit, alespoň podle týmu Goldman Sachs. I proto doporučují akcie Digital Realty Trust k nákupu.

Crown Castle

2. Crown Castle

Nedávné změny smluvních podmínek by se měly podepsat na výrazném růstu tržeb v roce 2011. Majitel věží, na které si operátoři věší své antény a vysílače, by měl zažít růst tržeb o zhruba 2 procenta ke konci roku 2010 a v dalších letech obrat stále navyšovat.

Cílová cena se pohybuje okolo 54 dolarů, což implikuje jasné nákupní doporučení.

Chicago Bridge & Iron

3. Chicago Bridge & Iron

Růst této společnosti zaměřující se na stavby plynárenských a ropných infrastrukturních projektů závisí na ceně ropy a poptávce po ní.

A ta v posledních měsících roste, většina výhledů počítá s růstem cen ropy na 100 dolarů za barel v letošním roce. Akcie firmy na to budou reagovat, s růstem počtu zakázek poroste i hodnota akcií

Sapient

4. Sapient

Marketingové a designérské společnosti pomáhá hlavně její divize v Indii. Akcie by se podle Goldman Sachs mohla na konci roku 2011 obchodovat na úrovni 15,5 dolaru a roční návratnost by mohla dosáhnout téměř 30 procent.

Zisk i tržby rostou, firma je bez dluhů, a navíc disponuje 187 miliony dolarů v hotovosti. Jasná volba.

Blackstone

5. Blackstone

Investiční společnost, která se současně zabývá i poradenstvím, prošla řadou restrukturalizačních procesů. A to jí pomohlo.

Analytici Goldman Sachs očekávají, že firma naláká nové investory, kteří by podle odhadů měli přinést až 7 miliard dolarů. Akcie na to samozřejmě zareagují a porostou.

  • 1
  • 2
reklama
reklama