Legendární investor Biggs: Příští výrazný pohyb akcií bude nahoru!

| Andrej Rády

Barton Biggs, managing partner newyorského hedgeového fondu Traxis Partners, vystoupil včera v televizním vysílání agentury Bloomberg. Vyjádřil se mimo jiné v tom smyslu, že americké akcie letos mohou i přes relativní překoupenost dál růst. A aktuálně k situaci v eurozóně podotkl, že se Evropská unie i jednotlivé vlády chovají jako hlupáci.

Barton Biggs

V případě Spojených států má Biggs jasno. Podle něj je přeprodanost velice dobrým indikátorem a pomůckou pro načasování vstupu na trh. Překoupenost, o které se v souvislosti s americkými akciemi mluví stále častěji, je však podle něj časově daleko méně přesná.

"Trh může být překoupený dlouhé měsíce a vesele růst k dalším maximům," podotkl na adresu amerických akcií, které ve středu zakončily měřeno indexem S&P na svých maximech od začátku září 2008.

Aktuální vývoj amerických akcií sledujte zde

Příští výrazný pohyb akcií bude podle Biggse směrem nahoru, a to klidně k hodnotám 1 400 až 1 500 bodů, pokud se světová ekonomika dokáže popasovat s problémy, které na ni letos čekají. Biggs se tak zařadil mezi optimističtější odborníky, pokud jde o výhled na americké akcie do konce roku 2011.

  • 1
  • 2
reklama
reklama