Ken Fisher se přidává k býkům: Kupujte jeho favority

| Tomáš Poděbrad

Světová ekonomika má za sebou solidní půlrok. Stále existuje řada rizik, sledujme jen aktuální dění v eurozóně. Řada investorů se i proto obává, že letos dojde k výraznější korekci na akciových trzích. Nemusí ovšem sázet jen na populární mladé trhy, jak ukazuje i aktuální akciové doporučení Kena Fishera, známého investora, který mimo jiné každý měsíc přispívá ve své rubrice "Portfolio Strategy" do magazínu Forbes.

Hlavním akciovým tahákem by měly být v tomto roce společnosti z mladých trhů. Ty jsou totiž dohromady větší než celý americký trh a ročně rostou průměrně o 6 procent. Medvědi se sice bojí rostoucích dluhů jednotlivých ekonomik, které by případně mohly ovlivnit celkový akciový sentiment, na trhu však podle Fishera zůstává celá řada růstových příležitostí. A dává několik příkladů.

Tim Participacoes

Tim Participacoes

Třetí největší brazilský operátor s více než 190 miliony uživateli.

Společnost vede žebříček prodejů, populární jsou především iPhony. Předchozí roky byly pro firmu těžké, ale se zlepšující se ekonomickou situací v Brazílii poptávka po mobilech a po nových smlouvách prudce roste.

Analytici očekávají, že by v roce 2011 mělo jít o jasný růstový titul, který by měl několikanásobně překonat očekávání zisku.

Tim Hortons

Tim Hortons

Největší kanadský řetězec s rychlím občerstvením.

Svými produkty se řadí někam mezi McDonald´s a Starbucks. Specializuje se hlavně na pečené výrobky a kávu.

V posledních 8 letech byl dokonce zájem o Tim Hortons větší než o amerického konkurenta McDonald´s. Firmě by se mělo dařit i z důvodu expanze na zahraniční trhy.

  • 1
  • 2
reklama
reklama