Přijde akciová korekce? Nezahoďte své zisky!

| Jan Traxler

Ceny akcií rostou již dva roky. I zarytí pesimisté vyčkávající na dvojité dno začínají chápat, že prováhali obrat a akcie jsou skutečně v býčím trendu. Najednou všichni predikují akciím růst. To je ideální čas realizovat zisky.

Vývoj světových akcií

Je rozumné dnes investovat do akcií?

Z dlouhodobého hlediska by bylo nerozumné do akcií neinvestovat. Ovšem aktuální situace není vhodná na nákupy, akcie jsou zralé na korekci. Navíc trh jako celek nemá moc velký potenciál, ocenění akcií už je poměrně vysoké. Obávám se, že až budeme za dvanáct měsíců bilancovat výsledky za rok 2011, většina investorů bude mít za sebou ztrátový rok.

Připomeňme si slova Warrena Buffetta, která byste měli mít při investování vždy na paměti: "Buďte bázliví, když jsou ostatní nenasytní, a buďte nenasytní, když jsou ostatní plní strachu."

Je na čase realizovat zisky

Dvakrát jsem za uplynulé dva roky vyslal do světa zprávu, že je vhodný čas nakupovat akcie. Poprvé to bylo v listopadu 2008, podruhé v květnu 2010. V obou případech to bylo po zcela iracionálním prudkém propadu, kdy jeden analytik za druhým predikoval další pád.

V obou případech trhy dál mírně klesaly, po čase i největší optimisti přestali věřit, že přijde růst - a začali přitakávat pesimistům.

  • 1
  • 2
reklama
reklama