Soros v pozadí jihoamerického IPO

| Akcieatrhy.cz

Zatímco v uplynulém týdnu klesla aktivita IPO v USA na bod mrazu, tento týden se můžeme těšit rovnou na osm nových emisí. Dvě z nich by pak podle našeho serveru mohly být eventuální lahůdkou.

IPO tohoto týdne v USA

S nabídkou 7,5 milionu kusů akcií se na trh dostaví kalifornská Demand Media (DMD), světový poskytovatel registrací domén. Vedoucími emise jsou Goldman Sachs a Morgan Stanley. Cena akcií v IPO je 14-16 USD.

JPMorgan a Morgan Stanley dále uvádějí na trh Nielsen Holdings (NLSN), globálního lídra v oblasti měření sledovanosti televize. Společnost celkem nabízí 71,4 milionu akcií v rozpětí 20-22 USD.

Zuoan Fashion Limited, výrobce a designér pánského oblečení, konkurent nedávno uvedeného IPO China Xiniya Fashion (XNY), které od svého uvedení na trh ztratilo více než 31 %, je jedno ze 4 zahraničních IPO tohoto týdne na americkém trhu. Firma upisuje akcie v rozmezí 10,50-12,50 USD a na trhu ji najdeme pod symbolem ZA.

Jihoamerická zemědělská společnost Adecoagro S.A. (AGRO) působící v Argentině, Brazílii a Uruguayi by podle našeho názoru mohla být jednou z perliček tohoto týdne. Firma nabízí 28,6 milionu kusů akcií v rozmezí 13-15 USD. Na emisi se podílejí Credit Suisse a Morgan Stanley. Ve společnosti AGRO má podíl Soros Fund Management a HBK Master Fund.

  • 1
  • 2
reklama
reklama