9 otázek pro býky a 4 scénáře vývoje ekonomiky

| Andrej Rády

Známý investor Doug Kass stanovil svou cílovou cenu indexu S&P 500 na 1 205 bodů. Jak k tomu došel? Nejprve se formou otázek směřovaných na stádo optimistů zamyslel nad palčivými tématy dnešního ekonomického světa, aby pak zbytek nechal na matematice a pravděpodobnosti. V každém případě poučné čtení.

Býk a medvěd

1. Rychlost ekonomického růstu USA Jste si stále jisti, že se americká ekonomika nevrátí do recese? Některé signály deflace (nižší reálné příjmy, levnější komodity, klesající ceny průmyslových akcií) by mohly jinak býčí, tedy růstový scénář vývoje ekonomiky zviklat. Nebo současné horší ekonomické indikátory vnímáte pouze jako prostředky k dalšímu dočasnému poklesu, který ještě zatraktivní ceny akcií? Opravdu nedojde k recesi s dvojitým dnem (double-dip)?

2. Evropa Starý kontinent zůstává divokou kartou. Kde berete jistotu, že bude řešení dluhové krize probíhat jinak než potištěním stohů papírů, kterým ze zvyku říkáme peníze?

3. Americká politika Blíží se volby v listopadu 2012. Lze takto krátce před nimi očekávat rázná opatření ve fiskální oblasti?

4. Správný podíl akcií v portfoliu Pokud vezmete v úvahu rizika spojená s vývojem ekonomiky a horší výhledy zisku amerických firem, jsou možné výnosy atraktivní? A jaká je v tu chvíli ideální porce akcií v portfoliu?

5. Varování z oblasti zisků Jaký je podle vás možný zisk na akcii v celém indexu S&P 500? Buďte realisti, opravdu věříte v hodnoty vysoko nad 100 USD?

Pokud přijde recese, index S&P 500 může klesnout na 800 bodů

6. Načasování přesunu peněz do akcií Drobní i institucionální investoři se odklonili od akcií. Kdy je podle vás vhodné, aby velké fondy a lidé, kteří dávají všanc své zajištěné stáří, měli uvěřit akciím a upustit od pevně úročených produktů?

reklama
reklama