Medvěd, nebo býk? Těchto 7 dividendových hvězd bude zářit vždy

| redakce

Lámete si hlavu nad tím, jakou strategii zvolit pro investování na neklidných trzích? S&P 500 stále klopýtá za svými letošními maximy, dluhové problémy v Evropě nekončí a nikdo nemá tušení, jak dlouho ještě bude nejistota a velká volatilita trvat.

Chytří investoři, kteří k zajištění výnosů ze svého portfolia využijí dividendových akcií, mohou i v dnešní turbulentní době spát klidně. Pokud nechápete sílu dividend, dejte na Jima Siegela, který ve své knize "Budoucnost investorů" tvrdí, že je reinvestování dividend klíčovým faktorem pro dlouhodobou výkonnost portfolia.

Akcie, které vám budou vynášet za každého počasí, by měly splňovat tyto hlavní atributy:

1. Tučné dividendové výnosy

Všech těchto sedm akcií nabízí dividendový výnos přes 3 %. Můžete si sestavit svůj dividendový reinvestiční program, díky němuž budete moci dokupovat akcie, aniž byste museli přistoupit k rošádě v portfoliu.

společnost dividendový výnos
Intel 3,63 %
Arcelor Mittal 3,79 %
Banco Santander 10,6 %
Cooper Tire & Rubber 3,19 %
Navios Maritime 7,08 %
Eaton 3,27 %
Seagate Technology 6,43 %

2. Potenciál růstu

S takovými dividendami se průměrný investor (obzvláště pokud se přibližuje k důchodovému věku) spokojí a nebude vyžadovat růst ceny akcií, tedy klasický kapitálový zisk.

Zisky firem v ohrožení. Dividendy ale rostou

Ale my nechceme být jen průměrnými investory, proto vybrané akcie spojuje kromě velkých dividendových výnosů i prostor pro slibný růst. Jaký? To by mělo napovědět jejich PEG ratio (PEG ukazuje, nakolik je akcie podhodnocena oproti očekávanému růstu; čím blíže je hodnota PEG nule, tím je akcie podhodnocenější).

společnost PEG ratio
Intel 1,00
ArcelorMittal 0,39
Banco Santander 0,51
Cooper Tire & Rubber 1,00
Navios Maritime 0,33
Eaton 0,95
Seagate Technology 0,93
  • 1
  • 2
reklama
reklama