Johnson & Johnson, Coca-Cola, McDonald's: Co udělají akcie po výsledcích?

| redakce

V tomto týdnu zveřejní své výsledky hospodaření řada velkých amerických firem. V úterý se akcionářům svými čísly pochlubí společnosti Johnson & Johnson a Coca-Cola, v pátek přijde na řadu McDonald's. Jaké očekávání výsledků za třetí čtvrtletí mají analytici a jak mohou zareagovat akcie těchto tržních stálic?

Coca-Cola - zisk na akcii

Coca-Cola

Společnost Coca-Cola oznámí výsledky 18. října. Výrobce nápojů zastřešuje celosvětově přes 500 značek. Hlavním konkurentem je PepsiCo.

Cola vs. Pepsi: Válka pokračuje

Firma těžila v uplynulých letech ze silného růstu tržeb mimo Ameriku, zejména na mladých trzích v Latinské Americe, Indii a Číně. Výsledky jsou stále více závislé na poptávce v těchto zemích. Největším trhem ovšem zůstávají Spojené státy.

Analytici oslovení agenturou Bloomberg odhadují zisk 1,02 USD na akcii. 11 analytiků očekává pokles zisků o 15 centů oproti předešlému čtvrtletí, meziročně si má firma polepšit o 11 % (z 92 centů). Předpokládané tržby za 3Q jsou 12,04 miliardy USD, což by byl 43% meziroční nárůst. Přes 80 % analytiků doporučuje akcie společnosti Coca-Coly k nákupu.

Coca-Cola
reklama
reklama