Nebojte se evropských akcií, Řecko i recese jsou už v kurzech zahrnuty

| Tomáš Poděbrad

Analytici a další odborníci většinou nejsou jednotní v názoru na průběh ekonomické krize. V současnosti se ovšem většinou shodují v tom, že jsou akcie dlouhodobě v medvědí fázi, nehledě na růst z uplynulých týdnů. Špatné zprávy jsou již ovšem v cenách akcií promítnuty. Dlouhodobý výhled je ovšem stále nejistý.

Niels Jensen

Pokud politici dojdou ke shodě ohledně řešení evropské dluhové krize, mohly by se trhy také definitivně odrazit nahoru směrem z obchodního pásma, v němž jsou uzavřeny déle než rok.

Niels Jensen z Absolut Capital Partners k tomu říká: "Věřím, že je řecký dluh už v cenách aktiv započítán. To samé platí o evropské krizi. Jediná věc, která by mohla ohrozit růst akcií, je případný dominový efekt, tedy přenesení těžiště problémů do dalších, větších států eurozóny."

Akcie v Evropě: Jděte po silných mezinárodních společnostech!

Klesající riziko?

Investoři s klesajícím rizikem v Evropě stále více sledují evropské akcie.

"Navzdory nervozitě na trzích jsme nedávno opět začali zařazovat evropské akcie do svých portfolií, samozřejmě s výjimkou finančního sektoru," podotýká Jensen. "Myslím si, že to dělají i další fondy. nelze to ovšem zatím obecně doporučit, jsme na tenkém ledě."

  • 1
  • 2
reklama
reklama