Půltucet akcií pro případ tržního výbuchu

| Tomáš Poděbrad

Americkým akciím se zatím v říjnu daří. Od svého dna ze 3. října posílily téměř o 10 procent, prudké propady jsou pro mnoho investorů jako zázrakem zapomenuty. Pokud o víkendu dojde k dohodě na posílení evropského záchranného fondu a americké firmy budou pokračovat v dobrých výsledcích, rally může pokračovat. Ale co když ne?

Analytici nedoporučují klasické defenzivní společnosti. Investoři by se měli zaměřit na takové firmy, které jsou v současnosti relativně nízko ohodnoceny, ale mají slušný růstový potenciál. Tuto kombinaci nabízí například těchto šest firem.

Philip Morris International

Philip Morris International

Druhá největší tabáková společnost světa vlastní zhruba 16 procent trhu mimo USA. Firma se oddělila od bývalé mateřské společnosti Altria na začátku roku 2008. A právě to tabákovému gigantu prospělo. Altria se totiž specializuje pouze na Spojené státy, Philip Morris se soustředí na Evropu a Asii.

Hlavně asijské trhy firmě pomohly. Akcie jsou pro investory výhodné hlavně díky dividendě, která se v současnosti pohybuje nad 4,5 procenta.

Digital Realty Trust

Digital Realty Trust

Firma vlastní přes 5 milionů metrů čtverečních prostor. Ty jsou využívány datovými centry, mají je pronajaty internetové a jiné technologické firmy. Poptávka po datových centrech v posledních letech roste, nové technologické trendy ji poženou ještě výš. Firma chce rozšířit své plochy o 600 tisíc metrů čtverečních.

Nejde o klasickou sázku na nemovitostní kartu. Právě díky úzké svázanosti s technologickým sektorem by měla být společnost jedním z mála růstových titulů v celém nemovitostním sektoru.

reklama
reklama