Americká výsledková sezóna: Na řadě je průmysl

| redakce

Výsledková sezóna v USA pokračuje výsledky gigantů typu 3M nebo Fordu. V pondělí se dočkáme čísel biotechnologického Amgenu, výrobce těžké techniky Caterpillar a z technologického sektoru Texas Instruments. V úterý se investoři dozvědí výsledky hospodaření Amazonu a Xeroxu. Středa bude ve znamení zbrojního a leteckého průmyslu. Nabízíme odhady analytiků pro některé důležité tituly.

Amgen - zisk na akcii

Amgen

Amgen oznamuje výsledky v pondělí 24. 10. Tato firma z biotechnologického sektoru vyvíjí, vyrábí a prodává léky na vážné choroby. Jejími největšími konkurenty jsou v oblasti zdravotní péče Johnson & Johnson, Pfizer, GlaxoSmithKline, Novartis a další. Řada z nich své hospodaření odkryje také v průběhu příštího týdne.

Firma by měla vydělat 1,3 USD na akcii, což je méně než před třemi měsíci. Tržby by měly dosáhnout 3,87 miliardy USD, tedy o 1,4 % více než za stejné období před rokem. Většina analytiků (82,1 %) doporučuje akcie Amgen k nákupu.

Caterpillar - zisk na akcii

Caterpillar

Další firmou ohlašující výsledky v pondělí je strojírenský gigant Caterpillar. Analytici očekávají mezikvartální pokles zisku na 1,64 USD na akcii při tržbách 15 miliard USD (u tržeb jde o 34,7% růst oproti stejnému období minulého roku).

Většina analytiků hodnotí Caterpillar doporučením "koupit" (68,4 %), což je v rámci sektoru výjimečné.

reklama
reklama