10 nejlepších akcií pro příštích 10 let

| redakce

Chystáte se na dlouhodobou investici a hledáte pro své akciové portfolio zaručené hity? Z tisíců akcií listovaných na světových burzách jsme pro vás vybrali 10 nejzajímavějších titulů, které za poslední dekádu dokázaly investorům vydělat slušné peníze a jejichž potenciál stále není vyčerpán.

Minulá výkonnost nemůže být zárukou budoucích výnosů. Časy se mění a odhadovat faktory, které mohou ovlivnit prosperitu jednotlivých firem, můžeme leda z křišťálové koule. Přesto všechno zatím nasvědčuje tomu, že by firmy z uvedeného seznamu měly "těšit" i investory, kteří se pro jejich nákup rozhodnou až dnes.

Klíčem ke konkurenceschopnosti a dlouhodobě dobré výkonnosti je schopnost adaptovat se na nové tržní podmínky. Vybranou desítku spojuje právě flexibilita, dobře cílené inovace a udržení tržeb a zisků v jakémkoli ekonomickém prostředí.

Amazon.com

Amazon
Zdroj: Google

Jde o společnost, která odstartovala maloobchodní revoluci a boom internetového obchodování. Jedná se o klasický "americký sen". Zakladatel a dnešní šéf Amazonu Jeff Bezos je geniální obchodník, jeho vize změnila na celém světě způsob nakupování - od knížek po zahradní stroje.

Akcie byla oblíbenou investicí už v 90. letech, její kouzlo však nevyprchalo ani v novém miléniu. Myslíte si, že by snad mohlo elektronické nakupování v následující dekádě vymizet? My také ne, proto v případě této akcie říkáme: "Buy!"

Apple

Apple
Zdroj: Google

I přes mírné zklamání analytiků z výsledků z minulého týdne zůstává Apple fenoménem. Technologická firma spoluzaložená nedávno zesnulým Stevem Jobsem je jedním z nejpoutavějších příběhů historie byznysu. Produkty Applu obrátily zcela změnily životní styl. Začalo to Macy, následovaly iPod a iTunes, iPhone a iPad.

reklama
reklama