USA: Výsledky, které mohou koncem týdne zahýbat s indexy

| redakce

Na řadě je další várka výsledků velkých amerických společností. Kdo oznamuje koncem týdne? Ze sektoru IT se svými čísly pochlubí AMD, z energetiky Exxon a Chevron, farmaceutický průmysl bude zastoupen firmou Bristol-Myers Squibb a ze spotřebitelského sektoru se dozvíme výsledky hospodaření společnosti Procter & Gamble.

AMD - zisk na akcii

AMD

AMD se připravuje na oznámení výsledků zítra (27. 10.). Operuje v oblasti polovodičů, poskytuje řešení pro počítače a grafické systémy. Mezi hlavní konkurenty patří Intel, Texas Instruments, Microsoft, IBM, Hewlett-Packard Company, Broadcom a Apple.

Analytici svá očekávání zisků snížili z 18 centů na akcii z minulého čtvrtletí na 10 centů pro tento kvartál. Odhaduje se růst tržeb o 2 % oproti stejnému období minulého roku z 1,62 miliardy USD na 1,65 miliardy.

AMD aktuálně nevyplácí dividendu. 14 z 25 analytiků doporučuje akcie držet. Sentiment se v poslední době mezi analytiky zlepšuje, přibývá hodnocení "koupit".

Bristol-Myers Squibb - zisk na akcii

Bristol-Myers Squibb

Zítra oznámí své výsledky také Bristol-Myers Squibb. Jde o společnost, která své farmaceutické produkty prodává po celém světě. Jejími největšími konkurenty jsou Pfizer, Merck, Sanofi, Abbott Laboratories, Novartis, Johnson & Johnson a GlaxoSmithKline.

Tržní konsensus je 58 centů na akcii čistého zisku, tedy o 1,7 % níže než před rokem. Čtvrtletní tržby by měly dosáhnout 5,3 miliardy USD (+10,5 %).

Většina analytiků (58,3 %) doporučuje akcie Bristol-Myers k nákupu, což je mírně lepší hodnocení než u deseti největších konkurentů (55,6 %).

  • 1
  • 2
reklama
reklama