Americká výsledková sezóna: Co nás čeká zkraje příštího týdne?

| redakce

Příští týden se bude výsledky velkých amerických společností opět jen hemžit. Oznamovat budou hned v pondělí energetická společnost Anadarko Petroleum a holding Loews. V úterý se svými čísly pochlubí farmaceutický koncern Pfizer a také Emerson Electric. Středa bude ve znamení technologické společností Qualcomm a MasterCard.

Anadarko Petroleum - zisk na akcii

ANADARKO PETROLEUM

Oznámení výsledků společnosti Anadarko Petroleum je naplánováno na pondělí 31. října. Firma těží a zpracovává zemní plyn a ropu. Jejími největšími konkurenty z odvětví jsou Exxon Mobil, Chevron, Devon Energy a BP.

Analytici se o očekávané zisky společnosti obávají, zisk by měl klesnout na 68 centů na akcii. Přesto jde o 224% růst oproti stejnému období minulého roku (21 centů). Čtvrtletní tržby jsou odhadovány na 3,27 mld. USD, o 30 % výše než před rokem.

Většina analytiků 73,9 % doporučuje akcie Anadarka k nákupu, pro srovnání podíl hodnocení "koupit" u jeho 10 konkurentů je 61,1 %.

Loews - zisk na akcii

LOEWS

Mezi pondělními výsledky nalezneme také Loews. Podnikání Loews je značně diverzifikované - dceřiná společnost CNA se zaměřuje na pojištění komerčního majetku a úrazové pojištění, další dcery operují v energetickém odvětví nebo v hotelnictví.

Analytici očekávají zvýšení zisku z 59 centů na akcii v minulém čtvrtletí na 70 centů. Meziroční pokles z 91 centů by byl 23 %.

Většina analytiků přesto doporučuje investorům věrnost akciím Loews.

Americká výsledková sezóna je v polovině. Dosavadní hvězdou je energetika

reklama
reklama