Firmy, jejichž akcie budou hvězdami dalších deseti let

| redakce

Čínský filozof Lao-c' kdysi napsal, že pokud nezměníte směr, měli byste skončit tam, kam míříte. Tato pravda platí nejen v životě samotném, ale i v jeho finanční součásti, jíž je investování. Pokud věříte tisícileté názorové tradici, patříte zřejmě k dlouhodobým investorům. Které akcie byste proto měli nakoupit a držet v portfoliu dlouhá léta? Je jich jistě více, ale uvedené tři tipy mohou napovědět, jak a kde hledat ty další.

Exxon Mobil

Exxon Mobil

Ropa je krví světové ekonomiky. Krátkodobě může poptávka i cena kolísat, ale dlouhodobý trend je u ropy jasně rostoucí - světová spotřeba energie má do roku 2035 vzrůst o více než 50 % díky rozvoji mladých trhů.

Z této situace těží a budou těžit firmy s největšími ložisky ropy. A Exxon je největší z velkých. Navíc se nedávno spojil s ruským Rosněftem v rámci výzkumu a budoucí těžby na severu Ruska a v dalších oblastech.

Navíc 41miliardová dohoda o akvizici XTO Energy, obra na trhu se zemním plynem, zajistí společnost pro případ, že by se ropa dostala do nemilosti investorů a spotřebitelů.

Lídr světového energetického sektoru kromě toho nabízí dividendu přes 2 %. Dlouhodobá sázka jako vyšitá.

4 střednědobé akciové tipy z energetického sektoru

reklama
reklama