Americká výsledková sezóna nabídne hlavně výsledky firem ze spotřebitelského sektoru

| redakce

Výsledková sezóna se v USA chýlí ke konci. V následujícím týdnu se investoři dozví ještě čísla několika velkých společností převážně ze spotřebitelského sektoru. Začátkem týdne, v pondělí, budou zveřejněny výsledky Lowe's. V úterý pak budou reportovat Home Depot, Walmart a Dell. Ve zbytku týdne budou reportovat například Target, GAP nebo Heinz.

Lowe's (14. 11.)

Lowe's - zisk na akcii

Společnost Lowe's nabízí zákazníkům výrobky pro kutily, bytové doplňky a další vybavení pro zdokonalení bydlení. Největším konkurentem v odvětví je Home Depot, který reportuje o den později.

Analytici očekávají u Lowe's 6,5% růst zisků oproti minulému roku, z 31 centů na akcii na 33 centů. Tržby za toto čtvrtletí by měly dosáhnout 11,7 miliardy USD, což je o 1 % více než loni (11,58 miliardy).

Většina analytiků (61,1 %) doporučuje akcie této společnosti k nákupu, hodnocení Lowe's je mírně vyšší než u 6 největších konkurentů (59,3 %).

Home Depot (15. 11.)

Home Depot - zisk na akcii

Společnost provozuje obchodní síť, v níž najdou zákazníci stavební materiál, potřeby pro kutily a další produkty pro vylepšení bydlení i zahrady, podobně jako Lowe's, který je jeho největším konkurentem.

V konsenzu očekávají analytici růst zisku na 58 centů na akcii oproti loňským 51 centům. Tržby by se ve srovnání s minulým rokem měly zvýšit z 16,6 miliardy USD o 3 % na 17,09 miliardy USD.

70 % analytiků doporučuje akcie Home Depot koupit, což je velmi příznivé hodnocení v porovnání s 48,3 % u jeho 6 nejbližších konkurentů.

reklama
reklama