Investice téměř bez rizika: Vsaďte na pět akcií kvalitních firem

| Tomáš Poděbrad

Akciové trhy nejsou podle mnohých v současnosti bezpečným místem k investování. Firmám, hlavně pak americkým, se ovšem daří lépe, než se čekalo. Potvrzují to hospodářské výsledky za 3. kvartál. Na trhu je stále řada kvalitních společností, které stojí za zařazení do portfolia.

Intel

Intel

Přední světový výrobce polovodičů. Počítače už nejsou pro firmu tím hlavním segmentem pro růst zisku. Intel se soustředí hlavně na trh s chytrými telefony.

Vývojářské centrum Intelu navíc stále drží velký odstup před konkurenty, mezi které patří například AMD.

Výsledky za 3. čtvrtletí analytiky potěšily a mělo by tomu tak být i v posledním čtvrtletí, kdy by měl Intel vydělat 69 centů na akcii.

Norfolk Southern

Norfolk Southern

Spolu s CSX a Union Pacific patří tato firma ke třem největším železničním společnostem, které jsou veřejně obchodované.

Železnice je pro současnou ekonomiku Spojených států čím dál tím důležitější. Přepravuje vše, od ropy po potraviny. Výhodou je její malá zátěž pro ekologii.

I Norfolk Southern měl za 3. kvartál lepší výsledky, než se čekalo. Dosáhl zisku 1,59 dolaru na akcii. Za poslední kvartál tohoto roku očekávají analytici další růst.

Time Warner

Time Warner

Je jedním z předních poskytovatelů mediálního obsahu na světě. Zasahuje do třech segmentů: filmová zábava, televizní a kabelové sítě a vydavatelství.

Mezi nejznámější značky společnosti patří HBO, Cinemax, CNN, TBS, TNT, Sports Illustrated, People, Fortune, Warner Brothers a New Line Cinema.

Za 3. čtvrtletí roku vykázala firma zisk 79 centů na akcii a překonala odhady trhu. Za 4. čtvrtletí analytici očekávají zisk 86 centů na akcii.

  • 1
  • 2
reklama
reklama