10 nejlepších akcií podle Morgan Stanley

| redakce

Desítka akcií, které společnost Morgan Stanley v posledních dvou měsících doplnila do svého modelového portfolia, potvrzuje defenzivní strategii této investiční banky. Vybrané akcie platí tučné dividendy a jejich byznys dokáže čelit tvrdším podmínkám na trhu.

Od přidání do portfolia rostlo uvedených 10 akcií v průměru o více než 6 %. Nejvyšší růst zaznamenaly akcie Axis Capital Holdings, které byly do portfolia přibrány 23. září.

Na začátku listopadu se banka nechala slyšet, že v jejím portfoliu 48 akcií aktuálně převažují veřejné služby (utility), zdravotnictví a spotřební zboží. Naopak nižší váhu mají průmysl a luxusní zboží (včetně dlouhodobé spotřeby), tyto sektory letos zaostávají.

1. Colgate-Palmolive

Gigant spotřebitelského průmyslu byl do portfolia přidán 23. září a dostal váhu 2 %. Vyrábí drogistické zboží jako zubní pasty, šampony, deodoranty, sprchové gely a další.

Colgate-Palmolive

2. Ameren

Ameren je veřejně obchodovaným holdingem ze sektoru veřejných služeb. Elektřinu poskytuje 2,4 milionu zákazníků a zemní plyn 940 tisícům zákazníků ve dvou amerických státech - Missouri a Illinois.

Ameren
reklama
reklama