Výsledky v týdnu představí čtveřice velkých amerických firem a v Evropě Raiffeisenbank

| redakce

Mezi velkými americkými společnostmi, které se o své výsledky hospodaření s akcionáři podělí v nadcházejícím týdnu, budou figurovat technologický Hewlett-Packard, Tyson Foods, Campbell Soup a Deere. První dvojice firem oznámí svá čísla hned v pondělí 21. listopadu, na další dvě přijde řada v úterý a ve středu. Z evropské výsledkové sezóny bude investory zajímat zejména Raiffeisenbank, která zveřejní výsledky ve čtvrtek.

Hewlett-Packard - zisk na akcii

Hewlett-Packard (21. 11.)

Hewlett-Packard se zabývá IT technologiemi. Vyrábí počítače a příslušenství, navíc poskytuje software a další služby koncovým spotřebitelům, malým a středním podnikům, ale i velkým společnostem z veřejného sektoru. Jeho největším konkurentem je Apple, v IT odvětví mu dále konkurují Dell, Oracle a Microsoft.

Analytici očekávají 15% snížení zisku oproti minulému roku, konsenzuální odhady počítají s 1,13 USD na akcii (ve srovnání s loňskými 1,33 USD na akcii). Tržby byly před rokem za stejné čtvrtletí 33,28 miliardy USD, letos se očekává 3,5% pokles na 32,1 miliardy USD.

Sentiment analytiků se za poslední tři měsíce zlepšoval, proto mírně rostl i počet jejich doporučení "koupit".

Tyson Foods - zisk na akcii

Tyson Foods (21. 11.)

Tyson Foods a jeho dceřinné společnosti operují v potravinářském odvětví. Jedním z nejvýznamnějších konkurentů ze sektoru je Hormel, který zveřejní své výsledky v úterý.

Konsenzus odhadů analytiků ohledně zisku je 31 centů na akcii, což znamená, že je očekáván 51,6% pokles z 64 centů na akcii před rokem. Predikce tržeb počítají s 8,2 miliardy USD, tedy 10,2% nárůstem oproti minulému roku.

Valná většina analytiků (81,3 %) doporučuje akcie Tyson k nákupu. Ve srovnání s nejbližšími konkurenty je toto hodnocení velmi příznivé, u nich je podíl hodnocení "koupit" pouze 36,7 %.

  • 1
  • 2
reklama
reklama