Velká akciová lež odhalena! V akciích vám utíkají zisky a necháváte vydělávat ty chytřejší

| redakce

Turbulence na trzích, ztracená akciová dekáda, hrozící recese - nic investory nedokáže odradit od akcií, stále se jich drží jako klíšťata. Lidé věří, že dlouhodobě nenajdou výnosnější investici. Ale to je chyba! Některá ne zcela veřejná data jasně ukazují, že trhy mají daleko k efektivitě, s cenami akcií si pohrávají různé faktory. Je čas obrátit pozornost jinam!

Tradeři "v akci"

V aktuální analýze trhu private equity u dílny Cambridge Associates se dočteme spoustu zajímavých věcí. Private equity firmy totiž střeží své hospodaření před konkurencí i veřejností.

Zkuste private equity

Podle zprávy jsou akciové trhy pro obyčejné investory v podstatě nepřátelským prostředím. Dokument také prokazuje, že peníze svěřené manažerům fondů soukromých investorů vydělávají výrazně více.

Ke konci června byla statistika naprosto vypovídající - v každém sledovaném období dosáhly private equity společnosti lepších výsledků než investoři do indexu S&P 500.

100 tisíc dolarů investovaných do S&P 500 před 25 lety vydělalo za tu dobu zhruba 800 tisíc. To není špatné, ale koš fondů private equity za stejné období vydělal 2,1 milionu dolarů.

V posledních letech jsou výsledky akcií ještě horší. Za uplynulých deset let S&P 500 vydělal ze stejné částky asi jen 30 tisíc dolarů, fondy private equity 180 tisíc. Ano, šestkrát více.

Dokonce i v posledních pěti letech, kde samotné držení akcií znamenalo ztrátu, vydělaly fondy soukromého kapitálu ročně v průměru 10 %.

Investiční klub: Atraktivní volba pro movité soukromé investory

  • 1
  • 2
reklama
reklama