USA: Jak se neutopit v akciových vírech

| Antonín Žmuran

Ani průběh včerejšího obchodování na amerických akciových burzách nepřinesl zvrat nyní již šestidenního prodejního trendu, přestože (anebo právě proto?) obrat k "bullish" sentimentu mnozí předpovídali. Nepomohl ani almanach pravděpodobnosti, dle kterého z historického pohledu je poslední seance před svátkem Díkůvzdání z velké většiny (až 65 %) pozitivní.

Makléř na NYSE

Důvody

Důvody pokračujících razantních poklesů jsou dobře známé, jen se se silnější rétorikou opakují, popřípadě rozmnožují. Negativní výhledy začínají být monotónní, investoři hladoví po dobrých zprávách začínají být netrpěliví, vstup do tradičně příznivého šestiměsíčního sezonního období (listopad až duben) se letos zatím moc nevydařil.

Fundamentům navzdory. Poměrně dobré výsledky a výhledy amerických korporací mají oproti obavám z vlivu globálních problémů v tuto chvíli menší váhu. Pro investory zaměřující se na firemní rozvahy je frustrující, že makroekonomika či politika mají v byznys-mediích navrch.

Co dělat?

Nicméně, jako vždy v podobných situacích, investoři s dlouhodobým výhledem krátkodobé i střednědobé medvědí trendy vítají, neboť jim dávají příležitost si připravit tzv. "Buy List", tedy seznam případných vhodných kandidátů na koupi na daleko výhodnějších cenách.

Tito investoři nemrhají drahocenným časem při poklesech doufáním ve zvrat svých ztrátových pozic, naopak si při "beznadějných jižních obdobích" akciových indexů analyzují fundamentálně nejsilnější komponenty jednotlivých odvětvích, sektorů či indexů.

Připravte se na šílený trh! 5 investičních rad, které vám zachrání peníze

  • 1
  • 2
reklama
reklama