Výsledková sezóna: Středa bude ve znamení velkých amerických firem

| redakce

Velké americké společnosti předvedou svá čísla zejména v polovině týdně. Jenom středa bude ve znamení takových jmen jako Cisco, Dean Foods, Macy's, Ralph Lauren a General Motors. Ve čtvrtek budou následovat technologická Nvidia a Walt Disney. Co od hospodaření firem očekávají analytici z Wall Street?

Macy's - zisk na akcii

Macy's

Obchodní řetězec se specializuje mimo jiné na oděvy a kosmetiku, největším konkurentem je Target.

Odborníci počítají se 100% nárůstem zisku oproti minulému roku, konsenzuální odhad je 16 centů na akcii. Očekává se 4,6% zvýšení tržeb z 5,62 miliardy USD na 5,88 miliardy.

Většina analytiků doporučuje nákup akcií této společnosti (71,4 %), což je mnohem lepší číslo ve srovnání s 55,1 % nákupních doporučení u 10 největších konkurentů.

Ralph Lauren - zisk na akcii

Ralph Lauren

Ralph Lauren specializující se na oděvy a doplňky, kosmetiku, bytové doplňky a další luxusní produkty ohlásí výsledky ve středu. Jeho největším konkurentem v odvětví je firma Coach.

Konsenzuální odhady zisku jsou 2,24 USD na akcii, očekává se tedy 7,2% růst oproti stejnému období loni. Čtvrtletní tržby jsou odhadovány na 1,84 miliardy USD, což by bylo o 20,1% více než před rokem.

Těsná většina analytiků (53,8 %) doporučuje akcie Ralph Lauren k nákupu, toto hodnocení je lehce pod průměrem 10 největších konkurentů.

reklama
reklama