Akcie, které byste v roce 2012 neměli ignorovat

| Tomáš Poděbrad

Rok 2011 je zatím jeden z nejvolatilnějších roků v historii. Velká část investorů letos zanevřela na akcie, ale právě korporátní sféra se zdá být poměrně zdravá. Podle analytiků z Bank of America Merrill Lynch by měly akcie v příštím roce posilovat, a proto sestavili žebříček 10 kandidátů, kteří jsou adepty na vítězství ve svých sektorech.

Xcel Energy

10. Xcel Energy

Růstový potenciál (12 měsíců): 7,4 %

Firma je dodavatelem elektrické energie a zemního plynu v několika amerických státech. Analytici preferují firmu pro její stabilní zisk, růst výnosů a dividend. Jde o jednu z nejkvalitnějších akcií ze sektoru veřejných služeb.

Altria

9. Altria

Růstový potenciál (12 měsíců): 9,5 %

Altria je mateřskou společností Philip Morris, John Middleton, U.S. Smokeless Tobacco Company, Ste. Michele Wine Estates a Philip Morris Capital. S firmou Altria se setkává téměř každý kuřák i nekuřák. Mezi nejznámější značky firmy totiž patří cigarety Marlboro.

Podle analytiků je právě tabákový průmysl jednoznačným tahounem celé společnosti. Navíc z celého tabákového sektoru mají akcie Altria nejvyšší výnos. Růst akcií by měl v roce 2012 pokračovat a investorů by mohl vynést téměř 10 %.

Union Pacific

8. Union Pacific

Růstový potenciál (12 měsíců): 12,1 %

Tato železniční společnost působí ve 23 amerických státech. Podle analytiků má železniční doprava budoucnost - jak kvůli obrovskému množství nákladu, tak kvůli minimální zátěži na životní prostředí.

Firma by v příštím roce proto měla pokračovat v navyšování zisku. Akcie společnosti, které jsou mezi investory známé jako vysoce kvalitní, tak představují dobrou investiční příležitost.

Eli Lilly

7. Eli Lilly

Růstový potenciál (12 měsíců): 14,3 %

Eli Lilly patří mezi deset největších farmaceutických firem světa. Mezi její nejznámější výrobky patří Cialis, Prozac, Methadone a Cymbalta.

Podle analytiků by měly být akcie firmy v oblibě. Hlavně díky vysokým výnosům, kvalitě byznysu levnému ocenění. Z farmaceutických firem z indexu S&P 500 má firma nejvyšší dividendový výnos.

reklama
reklama