Deutsche Bank doporučuje na rok 2012 těchto sedm akcií

| Tomáš Poděbrad

Krize v Evropě se bude řešit ještě dlouhé měsíce, podle všeho v ekonomické recesi. Myslí si to i akcioví analytici Deutsche Bank. Ti předpovídají v příštím roce propad evropských akciových trhů a snižující se podíly evropských firem na trzích v zahraničí. Přesto našli několik evropských akcií, které stojí za to sledovat a zařadit je do portfolia.

SAP

Německá firma vyrábějící software, který se používá k plánování podnikových zdrojů. I když společnost čelí rostoucí konkurenci, je stále světovým lídrem.

Průměrná roční návratnost akcií firmy za poslední 3 roky se vyšplhala na 22 % a tržní kapitalizace dosahuje 70 miliard dolarů.

SAP

Royal Dutch Shell

Tento ropný gigant dosahuje tržní kapitalizace přes 220 miliard dolarů. Je to jedna z největších integrovaných ropných společností na světě. Zabývá se průzkumem, těžbou a celkovým rafinérským provozem.

Úkolem firmy je soutěžit s ostatními ropnými velikány o zbytky černého zlata na celém světě. Průměrný roční výnos od roku 2009 se dostal na 16 %, navíc Shell vyplácí skoro 5% dividendu.

Royal Dutch Shell

SKF

Tato švédská firma je významným výrobcem válců, kuličkových ložisek a těsnění. Dodává své výrobky do několika průmyslových odvětví, od automobilek po těžší průmysl.

SKF má 3,18% předpokládaný dividendový výnos a průměrný roční výnos za poslední 3 roky dosáhl 44 %.

SKF
reklama
reklama