Nezapomínejte na akcie ze zemí BRIC!

| Tomáš Poděbrad

Brazílie, Rusko, Indie, Čína - země skupiny BRIC, kterým analytici pro další rok dávají velké naděje. Jen podle ratingové agentury Fitch by měl hospodářský růst v těchto zemích dosáhnout v příštím roce 6,3 %, a v roce 2013 dokonce 6,6 %. Podle odborníků se bude dařit i jejich akciím, které letos například za americkými výrazně zaostaly, a proto by měli investoři zvážit jejich zařazení do portfolií.

Brasil Foods

10. Brasil Foods

Potravinářská společnost s portfoliem více než 3 000 výrobků z masa, mléka a dalších potravin pod různými značkami. Společnost provozuje 60 závodů v Brazílii a 3 v zámoří a má 24 zahraničních obchodních zastoupení.

Z 10 analytiků 6 doporučuje akcie k nákupu, další 3 doporučují akcie držet. Průměrná 12měsíční cílová cena je 23,36 USD za akcii.

Tata Motors

9. Tata Motors

Největší indická automobilka, čtvrtý největší výrobce nákladních vozů a třetí největší výrobce autobusů na světě. Kromě automobilového průmyslu zasahuje Tata a její dceřiné společnosti i do strojírenství a výroby stavebních strojů.

Z 53 analytiků pokrývajících akcie firmy je doporučuje k nákupu 74 %, 19 % je doporučuje držet. Cílová cena lehce přesahuje 20 USD za akcii.

Netease.com

8. Netease.com

Čínská internetová společnost zabývající se vývojem aplikací, služeb a dalších technologií pro internet v Číně.

Z 26 analytiků pokrývající akcie Netease je doporučuje k nákupu 85 %, zbytek je doporučuje držet. Cílová cena na dalších 12 měsíců je nastavena na 58,80 USD.

Telefonica Brasil

7. Telefónica Brasil

Jeden z největších telekomunikačních operátorů s více než 264 milionů uživatelů ve více než 25 zemích. Poskytuje pevné linky, mezinárodní a meziregionální komunikaci a multimediální komunikační služby.

Na akcii nejsou prodejní doporučení - 82 % analytiků doporučuje titul kupovat, zbytek držet. Průměrná cílová cena na příští rok je 31 USD.

reklama
reklama