Barclays doporučuje do roku 2012 tyto akcie

| Tomáš Poděbrad

Rok 2011 byl nadmíru volatilní. Zemětřesení v Japonsku, dluhová krize v Evropě, pomalé zotavování americké ekonomiky - to jsou jen příklady faktorů, které nejvíce ovlivňovaly světové trhy. Akcie se v letošním roce staly rizikovým aktivem a investoři se obávají pokračování v příštím roce. Analytici z Barclays ovšem vydali doporučení, které by mělo investorům pomoci vybrat takové akcie, které čeká v příštím roce nejlepší zhodnocení. Data jsou ze 14. prosince, některé akcie za tu dobu sice mírně posílily, růstový potenciál ovšem napovídá, kterým akciím analytici Barclays věří v delším horizontu.

Honeywell

Růstový potenciál: 30,5 %

Společnost vyvíjí a vyrábí technologické komponenty do spotřebičů pro domácnost. Specializuje se na komfort, bezpečnost a energetickou úspornost.

Nike

Růstový potenciál: 31,3 %

Firma se zabývá vývojem a výrobou obuvi a oblečení.

Noble Energy

Růstový potenciál: 32 %

Těžební společnost se specializací na ropu a plyn. Těžební sektor spojený s ropou by měl být podle analytiků příští rok v oblibě.

McKesson

Růstový potenciál: 32,3 %

Společnost vyrábí a dodává léky a zdravotnické technologie do nemocnic ve Spojených státech.

Abercrombie & Fitch

Růstový potenciál: 32,8 %

Jeden z nejznámějších oděvních řetězců ve Spojených státech se díky dobrému managementu a vysoké spotřebitelské důvěře snaží expandovat i do zahraničí.

reklama
reklama