9 nejlepších technologických akcií na rok 2012 podle Goldman Sachs

| Tomáš Poděbrad

Analytici Goldman Sachs věří technologickému sektoru, který letos zatím ztrácí okolo 4 procent. Našli devět akcií, které by měly v roce 2012 předvádět solidní výkony.

Aeroflex Holding

Aeroflex Holding

Cílová cena: 14 USD

Společnsot vyrábí komponenty do bezdrátových komunikačních systémů. Je to volatiliní titul, který v letošním roce přišel o více než 30 % hodnoty.

Analytici Goldman Sachs firmě věří. Podle nich je totiž budoucnost firmy v silném růstu 4G sítí. To by mělo vést k více testováním a zakázkám a pro společnost by mělo být snažší dosáhnout stanovených cílů. Navíc je Aeroflex jedním z kandidátů akvizice. Pokud by k ní došlo, akcie by zareagovaly prudkým růstem.

Apple

Apple

Cílová cena: 520 USD

Přes obdivuhodný vývoj akcií (za posledních 10 let přidává Apple v průměru 43 procent ročně) jsou analytici do budoucna stále velmi optimističtí.

Firmě podle nich pomůže poslední čtvrtletí roku, hlavně pak prosinec a předvánoční nákupní horečka. iPhone 4S by se měl prodávat lépe než kdykoli dříve, na což budou reagovat i akcie.

EMC

EMC

Cílová cena: 29 USD

Společnost se specializuje na hardware a software pro servery a uchovávání dat. Největší příležitostí by mělo být uchovávání dat na internetu online, bez externích disků.

Firma od roku 2006 do roku 2010 zažila impozantní růst, kdy se jí příjmy každoročně zvyšovaly o 11 %. A to by podle analytiků mělo pokračovat.

reklama
reklama