10 akcií pod 5 USD na rok 2012

| Tomáš Poděbrad

Je začátek prosince a investoři by už měli rádi tento rok za sebou. S většinou akcií to bylo jako na horské dráze, a proto nezbývá než se soustředit na rok 2012. Kolísavost přiměla některé investory akcie zcela opustit, nebo se soustředit jen na velké firmy s dividendou. Nabízí se však i jiné řešení. Jsou jím akcie, které svou cenou zřejmě zaujmou málokoho. Ale právě nízká cena je jejich výhodou, obzvlášť v době, kdy se u některých z nich dá čekat strmý růst.

Sirius XM

10. Sirius XM

Jedná se o satelitní rádiovou společnost, který vznikla v roce 2007 sloučením firem Sirius a XM Radio. Akcie letos předvedly působivý růst, ani tak ovšem nemohou být investoři spokojeni, protože se akcie firmy po vrcholu na 2,44 USD za akcii propadly pod 2 dolary. Analytici doporučují tuto společnost k nákupu.

Analytik Barrington Research Jim Goss dodává: "Cílovou cenu necháváme na 2,40 USD. Je pozitivní, že firma plánuje odkup akcií v roce 2012. Růstový potenciál je obrovský."

Sprint Nextel

9. Sprint Nextel

Sprint Nextel je třetím největším poskytovatelem bezdrátových připojení v USA. Akcie společnosti sice letos propadly o více než 30 %, ale i tak jim investoři věří. Propad akcií byl způsoben hlavně 15miliardovým závazku Applu, díky kterému dostal Sprint do své sítě iPhone. Peníze pak chyběly, což investoři těžce nesli.

Analytička Wells Fargo Jennifer Fritzsche říká: "Průměrná cílová cena se vyhoupla na 3,39 USD za akcii, což nabízí růstový potenciál zhruba 25 %. Navíc společnost operuje v sektoru, kde přibývá likvidita, a to je pro akcie ta nejlepší zpráva."

Gastar Exploration

8. Gastar Exploration

Gastar je nezávislá energetická společnost zabývající se průzkumem, těžbou a zpracováním zemního plynu a ropy v USA a v Austrálii. Akcie z tohoto sektoru byly v tomto roce oblíbenou spekulativní hračkou. Jen Gastar přišel v tomto roce o 20 % hodnoty akcií.

Analytici ovšem společnosti věří, hned 9 z 12 analytiků ji doporučuje k nákupu. Průměrná cílová cena se pohybuje okolo 5,2 USD za akcii.

Abraxas Petroleum

7. Abraxas Petroleum

Firma se zabývá průzkumem a produkcí ropy a zemního plynu v Mexickém zálivu. Abraxas je menší firma než její nejbližší konkurence. TO je vidět i na letošní nižší produkci, a tedy i nižších tržbách. I tak 90 % analytiků doporučuje akcie firmy k nákupu s cílovou cenou 5,5 USD za akcii. Firma by měla v příštím roce těžit hlavně z větší expozice striktně na ropný průmysl.

reklama
reklama