Akcie, se kterými porazíte inflaci

| redakce

Akcie jsou podle řady investičních expertů přirozenou ochranou před inflací. Ideální akciový kandidát by měl mít kromě tradičních hodnotových prvků, jako jsou stabilní zisky a slušná dividenda, také další předpoklady. Mělo by jít o akcie firem, jež budou prodávat zboží nebo služby, které zůstanou v zájmu kupujících i přes růst cen. Jejich zisková marže se "musí vypořádat" s růstem cen vstupních surovin. Samozřejmě by měly mít za sebou historii, ve které ukázaly, že se umějí popasovat s inflačním prostředím. Tři tipy nabízíme právě teď.

Philip Morris International

Philip Morris International

Tabákový průmysl má ve Spojených státech růstové časy dávno za sebou, ale Philip Morris International, který prodává například cigarety Marlboro, je mimořádně úspěšný především na asijských trzích. Proto jeho zisky a tržby v letošním i příštím roce porostou.

Akcie Philip Morris International v minulém roce přidaly 20 %, jejich ocenění je však stále při porovnání s očekávanými zisky zajímavé, navíc si investor přijde na zajímavou dividendu ve výši 4,3 %. Společnost je navíc velmi aktivní v odkupech vlastních akcií, což je také pozitivní signál.

reklama
reklama