6 akcií, kterých se v únoru zbavte

| Andrej Rády

Únor je historicky druhý nejhorší měsíc pro americké akcie. A ty inspirují investory na řadě dalších trhů, především v Evropě. Které akcie budou jen těžko odolávat očekávané výprodejní vlně?

1. Yoku.com

1 Yoku.com

Na Číně je pro investory hlavním problémem inflace, která bude nutit centrální banku ke stále agresivnější politice. Některé čínské "hity" se tak mohou dostat pod tlak.

Jedním z nich může být právě nováček na burze, společnost Yoku.com. Čínská internetová televize umožňující vyhledávat, sledovat a sdílet videa na všech moderních platformách. Zisk vzrostl za poslední čtvrtletí o 143 %, ale firma se obchoduje na 74násobku tržeb, což je zkrátka i přes rychlý růst trochu příliš.

2. General Motors

2 General Motors

Jim Rogers kdysi řekl, že mají investoři shortovat akcie GM prostě vždycky. A měl pravdu, původní akcie GM spadly až na dno.

Nová GM je menší a skromnější, navíc ukázala velmi dobré prodeje během ledna. Přesto to nevypadá na nějakou nákupní horečku, pokud jde o akcie.

Firma prodává více aut v Číně než ve Spojených státech. To by bylo dobré znamení, Čína je zatím stále zlatý důl. Prodeje dokonce na obou trzích roste rychleji než v případě Toyoty. Tak proč GM nevěřit?

Prodeje aut v Číně mají výrazně zpomalit. Letos mají vzrůst jen o 10 %, zatímco loni to bylo 32 %. Mohou za to konec daňových úlev a snaha o ekologičtější politiku vlády.

reklama
reklama