Goldman Sachs: 8 investičních tutovek na seznamu akcií

| Patria.cz

Celkem 19 titulů zatím zařadila banka Goldman Sachs na svůj seznam akcií obzvláště doporučovaných k nákupu v průběhu roku 2011 (a odebrala jiné). U osmi zejména amerických nováčků hvězdné "soupisky", z nichž někteří jsou relativně neznámí, vidí analytici banky nejvyšší potenciál zhodnocení.

8 Buckeye Partners

8. Buckeye Partners

Společnost se zaměřuje se na skladování a přepravu ropy a plynu, ovládá 5 400 mil. infrastruktury na východě a středozápadě USA a většinu zisků vyplácí analogicky formě dividend vhledem k netradiční právní úpravě partnerství. Analogie dividendového výnosu dosahuje 6,3 procenta.

Výsledky za 4Q zklamaly na úrovni zisku, ale tržby překonaly konsensus o 75 procent. Goldman Sachs očekává růst titulu o 20 procent k 76 USD (Barclays "equal weight" a 71 USD a Deutsche Bank "držet" a 60 USD). Třetina analytiků titul radí koupit, zbytek držet, nikdo prodat či redukovat.

7 NCR

7. NCR

Výrobce hardwaru pro finanční sektor. Jejich zařízení potkáte v podobě samoobslužných kiosků či bankomatů. Přes aktuální výprodej na trzích titul zpevnil o třetinu za poslední rok a 19 procent letos. Čistý zisk za 4Q10 klesl o méně, než čekal trh (-8 % na 55c vs. -10 %), tržby se zvýšily o 4,5 procenta. Hrubá marže NCR ve čtvrtletí vzrostla na 23 % z 21 %, provozní na 3,7 % z 3,4 %.

Firma disponuje půlmiliardou dolarů čistého cash flow. Akcie se obchodují na 9,8x očekávaného P/E, 3,4x P/BV a 0,6x P/S a s diskonty v řádu desítek procent proti sektorům PC a periferií. Aktuální rozložení doporučení na titul je 45 % "koupit" vůči 55 % "držet", žádné prodat. GS očekává růst titulu o 24 % na 23 USD (JPMorgan 19 USD).

reklama
reklama