9 oblíbených akcií George Sorose

| Andrej Rády

George Soros jako celá řada velkých investorů věří velkým společnostem, které mají expozici na řadě zahraničních trhů. Sorosovy fondy v uplynulých měsících nakupovaly například akcie Wal-Martu, Fordu nebo General Motors. Zajímavá inspirace pro drobné investory.

General Motors

General Motors

Když se hrabete zde dna, potřebujete pořádně nakopnout. Odhad zisku GM pro rok 2011 hovoří o růstu o 574 %! Samotná GM chce v průměru během 5 let navyšovat zisk o 24 %.

Automobilka si "prošla peklem", nové vedení se chce soustředit především na co nejnižší úroveň zadlužení. Firma, tradičně závislá na poptávce domácích spotřebitelů, by snad mohla zažít lepší časy.

Petrobras

Petroleo Brasileiro (Petrobras)

Těžařský gigant by měl těžit z obřích odkrytých ložisek na brazilském pobřeží. Náklady na těžbu z těchto ložisek budou vyšší než u běžné těžby, vyšší ceny ropy by však měly tento rozdíl vyrovnat a přispět k velice solidní ziskové marži.

Nestabilita v Libyi a v dalších "ropných" zemích přispívá již několik měsíců k růstu hodnoty rezerv Petrobrasu.

United Continental

United Continental

Aerolinky United zaplatily hodně vysokou cenu za Continental Airlines a firmu čeká hodně práce s integrací obou firem v příštích několika letech. Konkurence společně s vyššími cenami paliv jsou velkou výzvou.

Společnosti samozřejmě neprospívají ani události v Japonsku, ale ty zasáhly i další aerolinky, například Delta Air Lines. Tržby by firma mohla zvýšit rostoucími cenami letenek, ovšem musí citlivě zohledňovat křehkou poptávku.

reklama
reklama