Transformace začala: Býci se mění v medvědy

| redakce

Aktuální průzkum analytické společnosti TrimTabs mezi manažery hedgeových fondů, kteří patří mezi největší hráče na trhu, ukazuje na výrazný posun k negativnímu očekávání vývoje na akciových burzách. Ještě v lednu mělo "medvědí náladu" 26 procent manažerů, v únoru se počet investičních pesimistů zvýšil na 40 procent. Co stojí za tak silným růstem medvědího tábora - růst cen komodit? Nebo Fed?

Charles Biderman

Podle šéfa renomované analytické společnosti TrimTabs, která tento průzkum provedla, jsou investoři po tak dlouhém růstu (přesně dva roky, americké akcie +90 %), nervózní a trh je celkově hodně přeprodaný.

Mezi portfoliomanažery také roste zájem o spekulace na pokles, což dokládá růst indikátoru short interest, který "měří" počet otevřených krátkých pozic na trhu.

24 % manažerů se také domnívá, že se dříve ropa dostane na 150 USD za barel, než zlato překoná 2 000 USD za unci.

"Je zde skoro 88% korelace (vzájemný vztah) mezi růstem množství peněz v bilanci amerického Fedu a růstem cen akcií," říká Charles Biderman, prezident TrimTabs Investment Research. V průzkumu se s jeho názorem shoduje více než polovina hedgeových manažerů.

S&P 500 vs. bilance Fedu
  • 1
  • 2
reklama
reklama