7 světových dividendových hvězd

| redakce

Uvažujete o investici do penzijního fondu? Manažeři podílových fondů vám budou jistě radit, abyste investovali do akcií, které vyplácejí jen nízké dividendy, nebo dokonce žádné, protože budete inkasovat výnosy v podobě kapitálových zisků. Po zkušenostech z posledních deseti let ovšem víme, že kapitálové zisky nelze vybírat vždy ve chvíli, kdy by se nám to nejvíce hodilo.

Zapomeňte na indexové fondy, které nabízejí mizerné výnosy kolem 2 %. Pokud zabrousíme do kategorie akcií s vysokými dividendami, odhalíme, že nejen zajistí štědré zisky, ale mají i velký růstový potenciál.

1. Cellcom Israel

Cellcom Israel

Cellcom Israel je největší izraelský mobilní operátor s 34% podílem na trhu, který ohlásil pro rok 2011 první čtvrtletní dividendu 0,857 USD na akcii, což ročně představuje úžasný výnos téměř 11 %.

Společnost rozdává prakticky všechny své zisky akcionářům ve formě dividend, což sice znamená riziko, že při poklesu tempa růstu možná sníží výplaty v budoucích čtvrtletích, na druhou stranu však tato politika vyžaduje na managementu disciplínu v důsledné alokaci kapitálu. Cellcom Israel rozhodně neplýtvá penězi.

Doporučení: KOUPIT akcii Cellcom při poklesu pod 33 USD.

2. Aberdeen Chile Fund

Aberdeen Chile Fund

O rozmachu jihoamerických zemí se již mluví dlouho v souvislosti s potenciálem stát se konkurenceschopnými alternativami Severní Ameriky. Mnozí hovoří o Brazílii, ale v uplynulém roce se ukázalo, že by možná právě Chile mohlo být mezi prvními, kdo se stane rovnocenným protějškem severoamerických velikánů Spojených států a Kanady.

Jako vhodnou investici do Chile lze doporučit Aberdeen Chile Fund, uzavřený fond, kterému se loni velice dařilo. Dividendový výnos 9,61 % je nabídka z říše snů.

Doporučení: KOUPIT maximálně za 22 USD.

reklama
reklama