Hotovost nade vše: Čtyři lákavé akcie

| Tomáš Poděbrad

Hotovost je mezi investory stále jedním z nejceněnějších aktiv. Poskytuje totiž společnostem dostatek likvidity. A právě tato likvidita je ceněna o to víc, když se konkrétní firmě nedaří. Připravili jsme pro vás seznam společností, jejichž akcie se nachází na ročních minimech a zároveň disponují dostatkem hotovosti.

AIG

AIG

Hotovost: 1,558 miliardy dolarů

Americká pojišťovna s celosvětovým záběrem. Hotovost se firmě v minulém kvartálu mírně snížila. Připravovala se totiž na nákup aktiv společnosti Maiden Lane II. I tak se ovšem může chlubit dostatečnou hotovostí a v budoucnu může těžit z výhodných investic.

Společnost je i tak investorskou veřejností přehlížena. Vzhledem k ceně akcií se však jedná o zajímavou investiční příležitost.

Nokia

Nokia

Hotovost: 2,618 miliardy dolarů

I po celosvětovém růstu poptávky po smartphonech se největšímu výrobci mobilů nepodařilo překonat konkurenci. Konkurencí se v tomto případě myslí Apple a Android.

I když Nokia stále vyrábí telefony na systému Symbian, investorům to nemusí vadit. Firma navíc plánuje spojení s Microsoftem. A to jí do budoucna zaručuje dostatečně silného obchodního partnera.

A i kdyby byznys mezi Microsoftem a Nokií nevyšel, má firma v záloze opravdu obrovské množství peněz.

Kodak

Eastman Kodak

Hotovost: 1,624 miliardy dolarů

Eastman Kodak byl v minulosti ve svém odvětví ikonou. Firma však byla nucena před několika lety omezit počet svých poboček. Vyvolávaní klasických filmů ustoupilo do pozadí, na což Eastman Kodak doplatil.

Od roku 2009 však firma stabilizovala tržby i zisk a opět disponuje velkou hotovostí. Analytici navíc Kodaku předpovídají slibnou budoucnost. Při ceně 3 dolary za jednu akcii se jedná o výhodnou investici.

  • 1
  • 2
reklama
reklama