Superlevné akcie, které si koupíte za dva dolary

| Andrej Rády

Lidé chtějí hodně muziky za málo peněz. Proto by drobné investory měly zajímat levné akcie, tzv. pennystocks. Často se jako hranice uvádí 5 dolarů, tentokrát dokonce nabízíme deset tipů na tituly, jejichž akcie koupíte za dva dolary. A jsou to firmy, které mají tržní kapitalizaci alespoň sto milionů dolarů, takže vzhledem k velikosti firmy jsou přece jen méně rizikovou investicí než klasické pennystocks, u nichž volatilita hrozí znehodnotit zisky během pár dnů, nebo dokonce hodin.

Uranium Resources

Akcie výrobce uranu a důlní společnosti Uranium Resources přidaly za uplynulý rok skoro 200 procent, ale stále jsou pod dvěma dolary. Je to neuvěřitelný výkon i vzhledem k problémům v Japonsku, které dopadají na celý sektor a které poslaly akcie o polovinu níže.

Uranium Resources

Sprott Resource Lending

Dříve známá jako Quest Capital, Sprott Resource Lending přidala zhruba 40 procent za rok. Firma půjčuje/investuje peníze na výzkum nových ložisek.

Sprott Resource Lending

AEterna Zentaris

AEterna Zentaris je farmaceutická firma zaměřující se na onkologii a endokrinologii. Za uplynulých 12 měsíců akcie posílily skoro o 60 procent.

AEterna Zentaris
reklama
reklama