Levné Buffettovy akcie, které by vás měly zajímat

| Tomáš Poděbrad

Zázrak z Omahy slaví úspěchy na akciovém trhu už desítky let. Mnozí se snaží sledovat jeho strategii, přesto se mu daří stále nacházet levné akcie, které doslova před nosem vyfoukne jiným investorům. Několik aktuálních Warrenových tipů může být inspirací i pro vás.

Gannet

Gannet

Mezinárodní vydavatelství a vysílací společnost vlastní ve Spojených státech 83 deníků včetně USA Today. Mezi jeho hlavní digitální aktiva patří CareerBuilder, server s nabídkami zaměstnání. Společnost rovněž provozuje 23 televizních stanic a vlastní Captivate Network, firmu zaměřenou na videoreklamu.

Tištěná média sice ustupují, ale společnost to kompenzuje činností v jiných oblastech. Mezi roky 2009 a 2010 klesly tržby z tištěných médií o 6 procent, tržby z digitálních služeb se naopak zvýšily o 5 procent a výnosy z vysílání vzrostly o 22 procent.

Společnost je sice zaměřena na cash flow, ale dluh ve výši 2,35 miliardy dolarů vnáší do fungování firmy obavy. Buffett však možná ví své.

Torchmark

Torchmark

Pojišťovna, která se specializuje na životní pojištění, doplňkové zdravotní pojištění i na důchody. Polovinu příjmů má ze životního pojištění.

V letech 2009 a 2010 vzrostly tržby z 1,448 na 1,663 miliardy amerických dolarů. Zdravotní pojištění přispělo přibližně 30 procenty tržeb. Společnost čelí problémům, které pramení z připravované reformy zdravotní péče, a tak jsou akcie zajímavě oceněny, pokud chcete vsadit na světlou budoucnost amerických pojišťoven po nastavení reformy.

  • 1
  • 2
reklama
reklama