3 akcie pro věčné pesimisty

| Tomáš Poděbrad

Regály knih vydaných v uplynulých čtyřech letech údajně obsahují návod, jak přežít ekonomickou krizi. A co víc, ještě na ní vydělat. Většina autorů upřednostňuje zlato jako nejbezpečnější investici. Ostatní radí vložit majetek do mladých trhů nebo firemních dluhopisů. Některá doporučení jsou rozumná, jiná zcela nesmyslná. Pokud patříte k pesimistům, kteří se obávají o další vývoj světové ekonomiky, nevěšte své investorské kopačky na hřebík. I pro vás se najdou akcie, které obstojí i za těch nejhorších podmínek.

Tři uvedené akciové tituly představují na současném trhu velice pevný základ. Všechny prokázaly i v těch nejhorších tržních podmínkách odolnost, stále vykazovaly zisky, a navíc mají všechny dividendový výnos okolo kolem 2 procent.

Target

Ano, letos akcie nepředvádějí nejlepší výkon, od začátku roku propadly o 15 procent, když hlavní index S&P 500 naopak posílil o více než 5 procent.

Propad začal po zveřejněných údajích o tržbách za prosinec, které nenaplnily očekávání analytiků. Obchodní řetězec ovšem expanduje do Kanady, což se samozřejmě na jeho budoucích tržbách promítne pozitivně.

target
reklama
reklama