Akcie s velkým býčím potenciálem

| Tomáš Poděbrad

Pro americké akcie je letošní rok zatím úspěšný. I přes propady z poloviny března a ze začátku května si index S&P 500 zatím připisuje přes šest a půl procenta. Na trhu je stále dostatek kvalitních titulů. Některé akcie jsou silně podhodnocené a se silným růstovým potenciálem. Jsou i takové, které jsou silně podhodnocené a ty by měly během letošního roku výrazně posilovat.

Nedávná studie zveřejněná v Journal of Financial Markets ukazuje, že analytici z Wall Street dokážou úspěšně určit špatně ohodnocené akciové tituly. Akciím z daného odvěvtví to pak dává určitou výhodu oproti konkurentům a investorům možnost výhodného nákupu.

Neznamená to ovšem, že jsou vybrané akcie zárukou neobvyklých zisků. Znamená to, že podhodnocené akcie s největší pravděpodobností předstihnou svým vývojem trh.

Cílové ceny od odborníků z Wall Street poskytují dostatek informací. V žebříku firem, který studie obsahovala, se můžete podívat na nejslibnější kandidáty pro růst. V rámci svých odvětví by to měli být "jedničkami".

Růstové firmy
  • 1
  • 2
reklama
reklama